KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14033222
nr 1403 3222
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Fågelungar. Signerad. Olja på duk, 44x62, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:34:50
150 kr
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder